Dostępne w sprzedaży leki przeciwalergiczne są to inaczej leki przeciwhistaminowe. Dzięki ich łatwej dostępności każda osoba chora na alergię może sobie skutecznie pomóc bez potrzeby kolejnej wizyty u lekarza. Jednocześnie można zauważyć, że nie wszystkie reakcje alergiczne świadczą o poważnej alergii, niektóre są spowodowane krótkotrwałym kontaktem z jakimś silnym, nieznanym sobie dotąd alergenem, a wówczas kupienie leku przeciwalergicznego bez recepty jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Trzeba jednak pamiętać, że długotrwałe przyjmowanie leków przeciwalergicznych może powodować wystąpienie u pacjenta groźnych skutków ubocznych, dlatego nie powinien on przyjmować leków przeciwalergicznych samodzielnie przez cały czas ich stosowania.

Podstawową wadą leków przeciwalergicznych jest fakt, że mogą one powodować senność. Dlatego w sprzedaży dostępne są takie leki przeciwalergiczne, które nie powodują tak wielkiego uczucia znużenia, jak inne. Dzięki temu można je spokojnie stosować przed wyjściem z domu czy wejściem do samochodu. Jeżeli działanie jakiegoś leku okaże się zbyt mocne, to zawsze można sięgnąć po inne leki dostępne w sprzedaży w pobliskiej aptece.

Dobrze byłoby również w razie większych problemów zasięgnąć porady lekarza nawet, jeżeli wydaje się, że pacjent przyjmuje łagodne leki dostępne powszechnie w sprzedaży. Może się bowiem okazać, że wymiana leku na inny lub dobranie do niego kolejnej tabletki będzie bardzo pomocne i skutecznie wyeliminuje występowanie uciążliwych skutków ubocznych.

  Popularność medycyny alternatywnej