W przypadku bólu kolana można sięgać po różne środki przeciwbólowe. Będą one mogły być stosowane o dowolnej porze dnia w razie nadarzającej się potrzeby. Dlatego w sprzedaży dostępne są zarówno leki przeciwbólowe, jak i leki przeciwzapalne oraz różne okłady i preparaty takie, jak synvisc. Trzeba przyznać, że w zależności od stopnia bólu kolana można sięgać zarówno po popularne leki przeciwbólowe, jak i bardziej silne środki, które są stosowane w czasie ostrych ataków bólu.

Wielu osobom pomaga także zażywanie leków przeciwzapalnych. Takie leki łagodzą objawy zapalenia kolan i sprawiają, że zostaje ono zaleczone, dzięki czemu pacjent może wrócić do w miarę normalnego życia. W sprzedaży dostępne są także różne okłady, które można stosować na bolące kolano. Są to zarówno okłady z preparatami przeciwbólowymi, jak i okłady rozgrzewające, które również działają przeciwbólowo.

Natomiast w okresie wyciszenia objawów choroby można sięgnąć po synvisc. Lek typu synvisc  pozwala na robienie iniekcji do stawów. Takie iniekce uzupełniają ilość mazi stawowej i sprawiają, że bolące kolano zaczyna znowu sprawnie funkcjonować. Poza tym dostarczenie do kolana odpowiedniej ilości mazi stawowej może przeciwdziałać pojawianiu się kolejnych ostrych stanów zapalnych stawów. Dzięki temu można kontrolować rozwój choroby zwyrodnieniowej i sprawować kontrolę nad stanem swoich stawów. Jest to przecież bardzo ważne, żeby pacjent w sposób świadomy dbał o swoje zdrowie i starał się łagodzić występujące u siebie objawy chorobowe.

  Książka doktora Dukana