Kąpiel noworodka powinna być bardzo przyjemna zarówno dla niego, jak i dla jego rodziców. Trzeba przyznać, że okres, w którym rodzice mogli kąpać noworodka jest przez nich bardzo dobrze wspominany praktycznie do końca życia. Dlatego bardzo często robią oni zdjęcia swoim dzieciom podczas ich pierwszej kąpieli, a potem przeglądają je w wolnej chwili.

Oczywiście same dzieci niechętnie oglądają zdjęcia ze swojej pierwszej kąpieli, ale ich rodzice są bardzo szczęśliwi móc oglądając tego rodzaju zdjęcia. Jednak podczas kąpieli noworodka najważniejsze jest, aby był on w pełni zadowolony z tego, że jest właśnie kąpany. Dzięki temu nie będzie sprawiał swoim rodzicom żadnych problemów podczas następnych kąpieli i pozbędzie się odczuwanego przez siebie stresu.

Aby kąpiel noworodka była naprawdę przyjemna musi się ona odbywać w przyjemnym dla dziecka otoczeniu. Przede wszystkim dzieci w czasie kąpieli nie mogą być wyziębiane. Dlatego rodzice w okresie jesienno-zimowym bardzo często palą w piecu przez cały dzień lub włączają farelki i podkręcają ogrzewanie gazowe, żeby ich dziecko mogło być kąpane w bardzo ciepłym pomieszczeniu.

Poza tym dużą radość dziecku powinny sprawiać środki myjące użyte podczas jego kąpieli. Należą do nich płyny do kąpieli, szampony do włosów i mydła czy żele do kąpieli. Powinny one nie tylko być bardzo delikatne dla skóry niemowlęcej, ale też pięknie pachnieć i sprawiać, że woda jest bardzo przyjemna w dotyku. Dzięki temu codzienna kąpiel zacznie być kojarzona przez dziecko z czymś bardzo przyjemnym.

  Kupowanie leków przeciwhistaminowych przez recepty