Czasem na myśl nasuwa się pytanie – po czym poznać, że wątroba jest chora? Jeżeli coś jest nie tak z tym narządem, zdrowie oraz samopoczucie natychmiast ulegną zmianie. Niewydolność wątroby jest to stan, w którym nie może spełniać swoich funkcji.

Choroba ta objawia się brakiem łaknienia, zmniejszeniem masy ciała, uczuciem pełności po jedzeniu, nietolerancją tłuszczy i alkoholu, bólami brzucha, nudnościami, wzdęciami, nieprzyjemnym odbijaniem po jedzeniu. Do przyczyn takiej choroby wątroby należą: nadużywanie alkoholu, niewłaściwe odżywianie, przebycie wirusowych zapaleń wątroby oraz nowotwory tego narządu. Jeśli chodzi o leczenie, to stosuje się przede wszystkim dietę ubogą w białka, a w ostateczności dochodzi do przeszczepu.  Transplantacja powinna zostać wykonana, zanim dojdzie do niewydolności wielonarządowej. Ostra niewydolność wątroby wymaga szybkiego działania. Większość pacjentów przeżywa po takim zabiegu. Z tym, że na przeszczep wątroby oczekuje bardzo wiele osób.  Do niedawna zakazane było przeszczepianie tego organu zakażonym wirusem HIV. W ostatnich latach medycyna poszła na tyle do przodu, że w 2011 wykonano zabieg pacjentowi zakażonemu HIV. W przypadku choroby wątroby przeszczep w większości przypadków ratuje życie.

Informacje o lekach, sposobach leczenia można sprawdzić na stronie Jest w pełni poświęcona danej tematyce. Prezentuje leki, które pomogą w walce z licznymi dolegliwościami. Warto sprawdzić wszystkie szczegóły.

  Lustra podświetlane do łazienki