Wanny łazienkowe wolnostojące do łazienki

Choć coraz więcej osób na co dzień woli prysznic, jednym z największych trendów łazienkowych tego roku jest wanna. Mówiąc dokładniej, wanna wolnostojąca. Wolnostojąca jest najbardziej oryginalnym ze wszystkich kształtów wanny. Ponieważ dopiero w latach 50. XX wieku powstała prywatna łazienka, w której popularna stała się znana wanna do zabudowy. Wcześniej wanny łazienkowe nie były aż tak popularne.

Luksusowe wanny – kompletny poradnik przedzakupowy

Dziś ekskluzywne wanny wolnostojące są uosobieniem luksusowego wzornictwa łazienkowego. Stoją jak posąg na środku łazienki i przyciągają uwagę wszystkich. Imponują nie tylko wyjątkową estetyką, ale również szeregiem praktycznych zalet. Z jednej strony modele wolnostojące gwarantują lepszą higienę. Ponieważ nie ma trudno dostępnych miejsc – po użyciu podłogę wokół wanny można szybko i łatwo wyczyścić. Z kolei wariant wolnostojący, do którego można wejść ze wszystkich stron, jest idealny do kąpieli w nim np. dzieci.

Ekskluzywna wanna – przeczytaj przed zakupem

Wanny łazienkowe wolnostojące są dostępne we wszystkich kształtach i wzorach. Okrągłe, owalne lub kwadratowe, w klasycznej bieli lub w ekstrawaganckie wzory – różnorodność wydaje się nieskończona. Większość wszystkich wanien jest nadal biała. Alternatywnie, coraz więcej producentów oferuje również modele w kolorze czarnym lub antracytowym, które nadają każdej łazience szczególnie elegancki akcent.

Dla tych, którzy kochają nietuzinkowe meble, czekają luksusowe wanny w najbardziej jaskrawych kolorach i najbardziej spektakularnych wzorach. Od jasnozielonego jabłka po nadruk dzikich zwierząt – nie ma rzeczy niemożliwych.

Wielu producentów stawia na wolnostojące wanny owalne, które czasami mają również ekstrawaganckie detale. Proste modele kontrastują z miękko płynnym językiem designu miękkiego puryzmu. Zaprojektowane jako prostokąt lub trapez, te wanny łazienkowe (https://grupamo.pl/produkty/wanny/) z narożnikami i krawędziami zapewniają przejrzystą strukturę całości. Wolnostojąca wanna do zabudowy to wyjątkowy przypadek.

  Polecane środki na bolące kolano

 

Absolutnym klasykiem wśród wanien wolnostojących jest z pewnością ekskluzywna wanna przedstawiająca nostalgiczny wariant z zawijasami i lwimi łapami, który jest produkowany do dziś. Jednak większość właścicieli domów wybiera bardziej nowoczesne modele we własnych łazienkach. W tej chwili szczególnie popularne jest miękkie, purystyczne wzornictwo. Wanny o tym nowoczesnym, a jednocześnie ponadczasowym wyglądzie idealnie wpasowują się w każde wnętrze łazienki. Czytaj więcej na: Wolnostojące Wanny i Umywalki do Twojej Łazienki