Wygląd kleszcza w sierści psa

11Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, jak wygląda kleszcz u psa zwłaszcza, gdy posiada on grubą sierść. Trzeba przyznać, że w takim przypadku kleszcz może być prawie niezauważalny. Jednak właściciel psa posiadający już pewną wprawę będzie potrafił zorientować się, że psu wbił się kleszcz nawet, jeżeli zostanie naprowadzony na taką myśl samym zachowaniem się psa.

Kleszcz wbity w sierść psa będzie mógł wyglądać jak czarny punkt znajdujący się w tej sierści. Zwykle pies, który jest gryziony przez kleszcza zachowuje się bardzo niespokojnie. Stara się wyciągnąć sobie kleszcza i jakoś złagodzić nieprzyjemne odczucia związane z jego wbijaniem się w skórę. Dlatego właściciel takiego psa poprzez jego obserwację będzie dobrze wiedział, w jakim miejscu na sierści psa powinien szukać kleszcza. Natomiast samo miejsce po ugryzieniu przez kleszcza może wyglądać jak niewielka ranka, którą być może trzeba będzie oczyścić.

Jeżeli kleszcz, który już zainfekował psa boreliozą nie zostanie szybko wyjęty, to wówczas u psa zacznie rozwijać się ta niebezpieczna choroba. Na szczęście nie jest ona obca weterynarzom ani właścicielom psów, dlatego kleszcz u psa objawy od razu naprowadzają ich na myśl o tym, że pies musiał zainfekowany przez kleszcza. Początkowo może on zachowywać się tak, jakby miał jakąś infekcję, następnie będzie robił się coraz słabszy i apatyczny, aż zacznie tracić wzrok czy pamięć. Postęp boreliozy u psa można hamować zastosowaniem odpowiednich leków zapisywanych przez weterynarza.

  Znaczenia ma tylko etykieta