Twój organizm zasługuję na uwagę

Zdarza się, że pomiędzy pracą, opieką nad dziećmi, o sobie pamiętamy na szarym końcu, a czasami w ogóle przestajemy zwracać na siebie uwagę, myśląc tylko o innych. Takie podejście prędzej czy później się na nas zemści, dlatego dawka zdrowego egoizmu to podstawa. Trzeba starać się wykroić czas tylko dla siebie, żeby móc zatroszczyć się o własne zdrowie. Jak to zrobić?

Przede wszystkim, należy pamiętać, że my również jesteśmy ważni, a nasz organizm, jeśli będzie zbyt intensywnie eksploatowany, w końcu po prostu się zbuntuje. Zdrowe odżywianie wcale nie musi oznaczać poświęcania ogromnej ilości czasu na gotowanie. Jest mnóstwo przepisów, które są bardzo zdrowe, a jednocześnie niezwykle proste i można je przygotować w bardzo prosty sposób. W ten sposób przyrządzimy chociażby zapiekanki warzywno – makaronowe, wszelkiego rodzaju zupy, które świetnie sprawdzają się zimą, ponieważ mają działanie rozgrzewające czy chociażby zdrowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa. Trzeba pilnować, żeby dieta była zbilansowana i zawierała witaminy i mikroelementy, w tym również tak ważny dla nas magnez , w odpowiednich dawkach.

Dla naszego organizmu bardzo istotną kwestią jest też odpoczynek, na który bezwzględnie musimy znaleźć czas. Warto wybrać taką formę odpoczynku, jaka jest dla nas najbardziej odpowiednia. Bardzo dobrze sprawdza się na przykład odpoczynek, który zakłada ruch, na przykład wycieczka na rowerze czy spacer. Trzeba pamiętać o tym, że nasze ciało jest warte uwagi i musimy zadbać o nie możliwie najlepiej jak umiemy, bo ma nam posłużyć przez całe życie.

  Dieta norweska