Jak uszyć spódnicę z koła z zakładkami – Krok po kroku tutorial

Cześć! Jestem Kasia i dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moim tutorial’em na uszycie spódnicy z koła z zakładkami. To świetny projekt dla początkujących krawcowych, ale również dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności.

Potrzebne materiały

Przed rozpoczęciem pracy, warto przygotować wszystkie niezbędne materiały. Będzie nam potrzebny:

  • Materiał na spódnicę (preferowane są lżejsze tkaniny, takie jak bawełna lub wiskoza)
  • Elastyczna wstążka na pas
  • Nitki w odpowiednich kolorach
  • Nożyczki
  • Kalka do krojenia
  • Przypinki do tkanin
  • Przyrządy do szycia (igły, szpilki, maszyna do szycia)

Krojenie materiału

Pierwszym krokiem jest przygotowanie kroju spódnicy. Możemy skorzystać z gotowego wzoru, lub samodzielnie stworzyć go na kalkowej. Następnie, musimy przyciąć nasz materiał zgodnie z wymiarami kroju. Pamiętajmy, że dodajemy kilka centymetrów na szwy i zaszewki.

Szycie zaszewek

Teraz wykonujemy zaszewki na spódnicy. To ważny element, który pozwoli spódnicy lepiej układać się na sylwetce. Zszewki powinny być równo zszycie, a nadmiar materiału można przyciąć na odległość około pół centymetra od szwu. Jeśli używamy maszyny do szycia, zaszywamy zszewki prosto.

Szycie pasa

Następnie, przygotowujemy pas spódnicy. Składamy materiał na pół i zszywamy go wzdłuż krótszej krawędzi. Pamiętajmy, aby pozostawić odpowiednią długość na elastyczną wstążkę. Zszywamy również długą krawędź pasa, pozostawiając jedno otwarte zakończenie, do którego wsuniemy wstążkę.

Tworzenie kieszeni

Jeśli chcemy dodać kieszenie do naszej spódnicy, to teraz jest dobry moment, aby je przygotować. Wycinamy kieszenie z dodatkowego materiału i zszywamy je zewnętrzną częścią spódnicy. Upewnijmy się, że kieszenie są równo umieszczone po obu stronach spódnicy.

Szycie spódnicy

Teraz możemy przystąpić do właściwego szycia spódnicy. Składamy materiał na pół, tak aby zewnętrzne części spódnicy dotykały się nawzajem. Zszywamy boki, pozostawiając otwór na pas i ewentualnie kieszenie.

  Jak uszyć spódnicę z baskinką

Następnie, prasujemy szwy, aby spódnica lepiej się układała. Możemy również przyszyć dolny rąbek spódnicy, jeśli taka jest nasza preferencja.

Dodanie koła i zakładek

Na tym etapie dodajemy koło spódnicy. Możemy to zrobić, przyszywając odcinek materiału w dolnej części spódnicy. Pamiętajmy, aby zachować równą odległość między szwem bocznym, a naszymi zakładkami. Następnie zszywamy zakładki, przekładając je na lewą stronę, i wykańczamy szew.

Wykończenie spódnicy

Na koniec, pozostaje nam jedynie dodać elastyczną wstążkę do pasa. Wsuniemy ją przez otwarty zakończony pas, zszyjemy i doczepimy końce razem. Możemy również dodać dowolne ozdoby, takie jak guziki czy aplikacje, aby spódnica była jeszcze bardziej unikalna.

Jak widzicie, uszycie spódnicy z koła z zakładkami nie jest trudne. Wymaga pewnej precyzji i cierpliwości, ale efekt końcowy naprawdę wartościowy! Zachęcam Was do spróbowania tego projektu i podzielenia się efektami.

Podsumowanie

Oto mój tutorial na uszycie spódnicy z koła z zakładkami. Mam nadzieję, że byliście w stanie z łatwością przestrzegać kroków i cieszycie się z rezultatu. Niezależnie od tego, czy jesteście początkującymi krawcowymi czy doświadczonymi, ta spódnica z pewnością będzie świetnym dodatkiem do Waszej garderoby. Powodzenia!