Co zrobić żeby makijaż się nie świecił?

Jednym z największych problemów związanych z makijażem jest pojawiający się blask na twarzy. Choć niektórym może się to podobać, większość osób chce mieć matową cerę. W tym artykule przedstawię kilka sposobów na to, co zrobić żeby makijaż się nie świecił.

Rozwiązanie problemu

Przede wszystkim ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu. Należy oczyścić twarz z zanieczyszczeń, a następnie nałożyć matujący krem. Dobrym wyborem są również bazy matujące, które utrzymają makijaż w ryzach przez cały dzień.

Krok 1: Wybór odpowiedniego podkładu

Podkład jest podstawowym elementem makijażu i może wpłynąć na to, czy skóra będzie się świecić czy nie. Ważne jest, aby wybrać produkt matujący, który związany jest z olejami w skórze. Dla osób z tłustą cerą należy patrzeć na produkty, które zawierają sproszkowane minerały, takie jak krzem czy magnez. Dzięki temu nie tylko ukryjemy niedoskonałości, ale również zmatowimy skórę.

Krok 2: Użyj pudru

Aby utrwalić makijaż i zmatowić skórę, ważne jest użycie pudru. Najlepsze będą produkty, które posiadają właściwości matujące. Przed nałożeniem pudru na twarz, łopatką lub pędzlem lekko zdmuchnij nadmiar. W ten sposób unikniesz efektu maski na twarzy.

Krok 3: Korzystaj z papierowych bibułek

Jeśli skóra zaczyna się świecić w trakcie dnia, warto skorzystać z papierowych bibułek. Są one łatwo dostępne i bardzo wygodne w użyciu. Papierowa bibułka pochłonie nadmiar sebum, ale nie usunie makijażu. Po użyciu bibułki możesz delikatnie przyklepać twarz pudrem i kontynuować swój dzień.

Podsumowanie

Świecąca się skóra nie jest atrakcyjna dla większości z nas i stanowi problem podczas noszenia makijażu. Musimy jednak pamiętać, że każda skóra jest inna i potrzebuje innej pielęgnacji. Warto eksperymentować z różnym połączeniem produktów, aby znaleźć idealny zestaw, który zniweluje świecenie skóry i utrzyma makijaż w ryzach przez cały dzień.

  Czy makijaż niszczy twarz? Wpływ kosmetyków na skórę